Ekonomi

Binance ve Voyager arasındaki anlaşmaya yeni itiraz

İflas eden Voyager Digital varlıklarının Binance ABD tarafından satın alınması süreci gündemden düşmüyor. Daha önce SEC tarafından bir engel konulurken, Teksas eyalet yetkilileri şimdi harekete geçti.

Binance‘nin ABD’deki yan kuruluşu Binance US, 2022’nin sonlarında değerli bir satın alma duyurusu yaptı. Önde gelen borsa, iflas etti gezginDigital’in varlıkları, yaklaşık 1 milyar dolarVoyager satın alacağını duyuran şirket, Binance ABD’nin şirketin varlıkları için en yüksek teklifi verdiğini doğruladı.

Satın alma süreci başladığında ABD’li düzenleyiciler harekete geçti. İlk olarak SEC, Voyager’ın eski müşterilerine yönelik geri ödemeye itiraz etti. Ayrıca SEC, Binance.US-Voyager anlaşmasının çeşitli unsurlarının da mevcut maddeyi ihlal edebileceğini belirtti.

24 Şubat tarihli bir mahkeme belgesi, Teksas düzenleyicilerinin de harekete geçtiğini gösteriyor. Texas Menkul Kıymetler Konseyi ve Bankacılık Departmanı, Binance-Voyager anlaşmasına itiraz etti. Devlet düzenleyicisi, Binance ABD’nin hizmet kurallarının ve yine yapılandırma planının yetersiz olduğunu bildirdi. Ek olarak, Binance “Teksas tüketicilerine karşı haksız bir şekilde ayrımcılık yapıyor”tartışılıyor.

Bu makale ilk olarak BeInCrypto’da yayınlanmıştır.

habermecitozu.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

-
Başa dön tuşu