Ekonomi

Confluent Hisseleri Dördüncü Çeyrek Sonuçları ve Güçlü 2024 Görünümünün Ardından %13 Arttı

Confluent’in (CFLT) hisseleri, şirketin beklentileri aşan dördüncü çeyrek sonuçları açıklamasının ardından Çarşamba günkü piyasa kapanışının ardından %14’ten fazla arttı.

Şirketin hisse başına kazancı (EPS) 0,09 dolar olarak gerçekleşti ve bu, mali analistlerin 0,05 dolarlık tahmininin üzerinde gerçekleşti. Confluent’in üç aylık geliri, 205,35 milyon dolarlık beklentileri aşarak 213 milyon dolara ulaştı.

Confluent, önümüzdeki ilk çeyrek için toplam gelirinin 211 milyon ila 212 milyon dolar arasında olacağını iddia ediyor; bu da analistlerin 211,2 milyon dolarlık iddiasıyla uyumlu. Şirketin tahmini düzeltilmiş hisse başı kazancı 0 ila 2 sent arasında olup, analistlerin 2,3 sentlik tahmininin biraz altında.

Tüm yıl geneline bakıldığında şirket, analistlerin tahmini olan 936,1 milyon $’ın üzerinde, yaklaşık 950 milyon $’lık bir toplam gelir öngörüyor. Ancak Confluent’in beklenen düzeltilmiş EPS’si 17 sent civarında olup, bu da 18 sentlik tahminin çok az altındadır.

Confluent’ten Jay Kreps şunları söyledi: “Confluent, 2023 mali yılını güçlü bir notla kapattı; Confluent Bulut gelirimiz çeyrekte 100 milyon doları aşarak, geçen yılın aynı dönemine göre %46 artış gösterdi ve abonelik gelirimiz de önceki yıla göre %31 arttı.” kurucu ortağı ve CEO’su. ” söz konusu.

Kreps, “Büyümemiz, entegre müşteri deneyimleri, bulut geçişleri ve gerçek zamanlı üretken yapay zeka teknolojileri gibi kritik iş uygulamalarını sunmak için artık gerekli olan veri akışı platformu endüstrisindeki lider konumumuzdan kaynaklanıyor” dedi.

Bu makale yapay zeka yardımıyla hazırlanmış, tercüme edilmiş ve bir editör tarafından incelenmiştir. Daha fazla ayrıntı için lütfen Şartlar ve Koşullarımıza bakın.

haberalacakaya.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

-
Başa dön tuşu