Haber

Kılıçdaroğlu’na yakın isim “adaylığını” açıkladı: İmamoğlu ve Özel’e kötü haber

CHP Genel Lideri Kemal Kılıçdaroğlu’na bürokrasisinden beri en yakın kişilerden biri olan Genel Başkan Yardımcısı Bülent Kuşoğlu, partisindeki değişim tartışmaları ve kongre sürecine ilişkin açıklamalarda bulundu.

BBC Türkçe’ye konuşan Kuşoğlu, kurultayda yeniden Genel Başkan Kemal Kılıçdaroğlu’nu aday göstereceklerini belirterek, “Yerel seçimlerden sonra olağanüstü kurultay gündeme gelebilir. Seçim sonucuna göre bırakabilir veya bir süre daha devam ettirebilir.”söz konusu.

İMAMOĞLU VE ÖZEL’E UYARI: BAŞBAKAN’A DAHA ÇOK DİKKAT ETMELİLER

CHP Küme Lideri Özgür Özel ve İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu’nun “değişim” ve “adaylık” meselelerine ilişkin açıklamalarına ilişkin “Grup başkanımız o pozisyondayken veya Ekrem Bey Büyükşehir Belediye Başkanı olduğu zaman başkana karşı daha dikkatli olsunlar” bakış açısını getirdi. Kuşoğlu, her iki ismin de niyetleri olması halinde adaylıklarını resmen açıklayıp kongrede yarışabileceklerini belirtti. “Ama ‘Kemal Bey gitsin beni kürsüye oturtsun’ gibi bir tavır doğru olmaz”söylenmiş.

“İSTANBUL’U VE PARTİ’Yİ KAYBEDEBİLİRİZ”

Kuşoğlu, İmamoğlu’nun adaylığına ilişkin şu değerlendirmelerde bulundu:

“Adını koyalım, Ekrem Bey en çok aday adayı olan isimdir. Ekrem Bey için bugün mahkeme süreci söz konusudur.

Kolayca Genel Lider olabilir mi? Hayır, onun bir sorunu var. İstanbul Büyükşehir Belediyesi’ne aday olabilir mi? Karanlığı var.

Kemal Bey’den sonraki en değerli adayımıza hukuki bir tuzak hazırlanmıştır. Böyle olunca hem partiyi hem de İstanbul’u seçim öncesi kaybedebiliriz. İstanbul’u kaybetmemeliyiz, partiyi kaybetmemeliyiz, bu tuzağa da düşmemeliyiz.

Seçime kadar bu mahkemenin durumunun netleşmesi gerekiyor. Aksi halde üzerimize Demokles’in kılıcı gibi asılacaklar.”

KAYNAK: BBC İNGİLİZCE

haber-keban.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu