Haber

Tanju Özcan’dan Kılıçdaroğlu’na ‘değişim’ tepkisi! Koltuk için susmayacağım

Kemal Kılıçdaroğlu’nun 28 Mayıs’ta yapılan 2. cinsiyet seçimlerindeki yenilgisinin ardından CHP’de cumhurbaşkanlığı yarışı başladı. Seçimin ertesi günü bir video paylaşan İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu, şunları söyledi: “değiştirmek” CHP liderliği için aday olduğu mesajını verdi. Seçimlerden 12 gün sonra sessizliğini bozan CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu, katıldığı canlı yayında İmamoğlu’nun davetini yorumladı.

“GÜZEL BİR ÇAĞRI”

Kılıçdaroğlu, belediye başkanlarının görevlerine devam etmesi gerektiğini söyleyerek CHP Genel Başkanlığı yolunu bir kez daha kapattı. Kılıçdaroğlu konu hakkında şunları söyledi: “Değişime davet çok güzel bir davet. Değişime karşıyım diyebilir misiniz? Hayatın kendisi değişim üzerine kurulu. Değişim talep ediyorsunuz, bu değişim bugün değil, yarın olacak aslında. Partiler kendi kongrelerini yaparlar. ve üyelerini seçerler, bunlar hayatın değişiminin gereğidir.Cinsiyet kotamız var,genç kotamız var.Bu değişim belli bir zaman diliminde oluyor.Değişimin kendi içinde evreleri var.Değişim talebi olabilir.

“SEÇİLDİKLERİ BELEDİYEYE HİZMET VERMELİLER”

Belediye Başkanları seçildikleri ilçeye hizmet etmek zorundadır, bu onların birinci önceliğidir. İnsanlar kendilerine hizmet etmeleri için onları seçtiler. Bunu söylememden daha doğal ne olabilir? Millet seni İstanbul’a, Ankara’ya, Adana’ya seçti… Buraları bırak başka şeyler yap; Olmaz… Bu siyasetin temeline aykırıdır. Bunun olmaması siyaset yapmaması gerektiği anlamına gelmez. Öncelik bu.”

TANJU ÖZCAN’DAN KILIÇDAROĞLU’YA TEPKİ

CHP’de değişiklik isteyen isimlerden Bolu Belediye Başkanı Tanju Özcan’dan Kılıçdaroğlu’nun sözlerine tepki geldi.

Sosyal medyada paylaşım yapan Özcan, “Dün akşam Sayın Cumhurbaşkanı’nı dikkatle izledim. Kısacası değişmeyen tek şey değişimdir, her şey, herkes değişebilir ama o değişmeyecek tek liderin ben olduğunu söylüyor. Kusura bakmayın arkadaşlar. beni düşünerek yazma ama Kılıçdaroğlu Bey değişimin parçasıyım diyene kadar susamam. Gerekirse değişimden nasibimi alırım!!!”sözlerini kullandı.

 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

-
Başa dön tuşu