Haber

Uludağ ormanlarında yangına karşı drone ve özel harekat koruması

Uludağ ormanlarında yangına karşı drone ve özel harekat koruması

Polis Özel Harekat ekibinden Uludağ’da yangınlara karşı drone ile denetim

Bursa’nın akciğeri böyle korunuyor

BURSA – Bursa’da Polis Özel Harekat ekipleri, olası orman yangınlarına karşı Uludağ’da devriye gezerek drone ve dürbünlerle önlem aldı. Özel

Operasyon ekipleri adım adım ormanların içinde dolaşırken, pikniğe gelen mangalcılar Bursa’nın ciğerleri yanmasın diye kaldırıldı.

Bursa Valiliği, piknik ve mangal yapmak amacıyla ormanlara ve milli parklara girişleri yasakladı. Dün yapılan açıklamada, “20 Temmuz 2023 tarihinden 30 Eylül 2023 tarihine kadar Bursa’daki tüm ormanlık alanlara ve Uludağ Milli Parkı dahil tüm orman parklarına (resmen tescilli piknik-dinlenme alanları) giriş çıkışlar yasak” denildi.

Bunun üzerine Bursa Emniyet Müdürlüğü de tedbirlerini artırdı.

Son dönemde artan hava sıcaklığı ve vatandaşların bıraktığı atık malzemelerin yol açtığı orman yangınları nedeniyle İl Emniyet Müdürlüğü ekipleri, Uludağ başta olmak üzere şehrin ormanlık alanlarında çıkabilecek yangınlara karşı önlem aldı. Polis Özel Harekat ekipleri, Uludağ’da devriye gezerek drone ile havadan keşif yaptı. Bölgeyi ziyarete gelen bazı vatandaşlar ekipler tarafından uyarılarak geri gönderildi. Dürbünle görüntülenebilen ormanlık alanlar polis ekipleri tarafından kontrol altında tutulurken, ekipler yangın riskini değerlendirene kadar bölgede çalışacak.

Öte yandan yasaklara rağmen bölgeye gelen vatandaşlar hakkında yasal işlem yapılacak.

haberaltunhisar.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

-
Başa dön tuşu